

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.15 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1996
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.01564 | $0.15640 |
| 50 | $0.01534 | $0.76700 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01313 | $6.56500 |
| 1000 | $0.01146 | $11.46000 |
| 3000 | $0.01000 | $30.00000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
