

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.37 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04224
Ext.Price$0.04224
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04224 | $0.04224 |
| 10 | $0.02112 | $0.21120 |
| 50 | $0.01951 | $0.97550 |
| 100 | $0.01802 | $1.80200 |
| 500 | $0.01665 | $8.32500 |
| 1000 | $0.01538 | $15.38000 |
| 3000 | $0.01421 | $42.63000 |
| 5000 | $0.01313 | $65.65000 |
| 10000 | $0.01186 | $118.60000 |
