

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 2.74 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 754
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00442
Ext.Price$0.00442
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00442 | $0.00442 |
| 10 | $0.00221 | $0.02210 |
| 50 | $0.00204 | $0.10200 |
| 100 | $0.00188 | $0.18800 |
| 500 | $0.00174 | $0.87000 |
| 1000 | $0.00161 | $1.61000 |
| 3000 | $0.00149 | $4.47000 |
| 5000 | $0.00137 | $6.85000 |
| 10000 | $0.00127 | $12.70000 |
