

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.01 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2379
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02546
Ext.Price$0.02546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02546 | $0.02546 |
| 10 | $0.01273 | $0.12730 |
| 50 | $0.00979 | $0.48950 |
| 100 | $0.00866 | $0.86600 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00693 | $6.93000 |
| 3000 | $0.00627 | $18.81000 |
| 5000 | $0.00568 | $28.40000 |
| 10000 | $0.00535 | $53.50000 |
| 30000 | $0.00504 | $151.20000 |
| 50000 | $0.00475 | $237.50000 |
