

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 3.3 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6481
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01693 | $0.16930 |
| 50 | $0.01658 | $0.82900 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01594 | $7.97000 |
| 1000 | $0.01564 | $15.64000 |
| 3000 | $0.01364 | $40.92000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.01060 | $106.00000 |
