

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 43 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2954
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01128 | $0.11280 |
| 50 | $0.01068 | $0.53400 |
| 100 | $0.01011 | $1.01100 |
| 500 | $0.00957 | $4.78500 |
| 1000 | $0.00906 | $9.06000 |
| 3000 | $0.00858 | $25.74000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
