

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 49.9 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 6902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01000 | $0.10000 |
| 50 | $0.00966 | $0.48300 |
| 100 | $0.00933 | $0.93300 |
| 500 | $0.00901 | $4.50500 |
| 1000 | $0.00870 | $8.70000 |
| 3000 | $0.00840 | $25.20000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
