

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.64 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1329
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02470
Ext.Price$0.02470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02470 | $0.02470 |
| 10 | $0.01235 | $0.12350 |
| 50 | $0.00950 | $0.47500 |
| 100 | $0.00837 | $0.83700 |
| 500 | $0.00737 | $3.68500 |
| 1000 | $0.00664 | $6.64000 |
| 3000 | $0.00598 | $17.94000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
| 10000 | $0.00506 | $50.60000 |
| 30000 | $0.00475 | $142.50000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
