

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 590 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02358
Ext.Price$0.02358
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02358 | $0.02358 |
| 10 | $0.01179 | $0.11790 |
| 50 | $0.00907 | $0.45350 |
| 100 | $0.00698 | $0.69800 |
| 500 | $0.00627 | $3.13500 |
| 1000 | $0.00563 | $5.63000 |
| 3000 | $0.00520 | $15.60000 |
| 5000 | $0.00480 | $24.00000 |
| 10000 | $0.00431 | $43.10000 |
| 30000 | $0.00413 | $123.90000 |
| 50000 | $0.00396 | $198.00000 |
| 100000 | $0.00376 | $376.00000 |
