

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 590 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1607
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02230
Ext.Price$0.02230
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02230 | $0.02230 |
| 10 | $0.01115 | $0.11150 |
| 50 | $0.00858 | $0.42900 |
| 100 | $0.00660 | $0.66000 |
| 500 | $0.00594 | $2.97000 |
| 1000 | $0.00534 | $5.34000 |
| 3000 | $0.00491 | $14.73000 |
| 5000 | $0.00451 | $22.55000 |
| 10000 | $0.00402 | $40.20000 |
| 30000 | $0.00389 | $116.70000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
| 100000 | $0.00356 | $356.00000 |
