

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.49 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02646
Ext.Price$0.02646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02646 | $0.02646 |
| 10 | $0.01323 | $0.13230 |
| 50 | $0.01018 | $0.50900 |
| 100 | $0.00911 | $0.91100 |
| 500 | $0.00815 | $4.07500 |
| 1000 | $0.00743 | $7.43000 |
| 3000 | $0.00677 | $20.31000 |
| 5000 | $0.00617 | $30.85000 |
| 10000 | $0.00585 | $58.50000 |
| 30000 | $0.00554 | $166.20000 |
| 50000 | $0.00525 | $262.50000 |
