

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.98 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01606
Ext.Price$0.01606
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01606 | $0.01606 |
| 10 | $0.00803 | $0.08030 |
| 50 | $0.00618 | $0.30900 |
| 100 | $0.00475 | $0.47500 |
| 500 | $0.00424 | $2.12000 |
| 1000 | $0.00378 | $3.78000 |
| 3000 | $0.00345 | $10.35000 |
| 5000 | $0.00314 | $15.70000 |
| 10000 | $0.00284 | $28.40000 |
| 30000 | $0.00270 | $81.00000 |
| 50000 | $0.00257 | $128.50000 |
| 100000 | $0.00238 | $238.00000 |
