

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 6.81 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04224
Ext.Price$0.04224
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04224 | $0.04224 |
| 10 | $0.02112 | $0.21120 |
| 50 | $0.01931 | $0.96550 |
| 100 | $0.01766 | $1.76600 |
| 500 | $0.01615 | $8.07500 |
| 1000 | $0.01477 | $14.77000 |
| 3000 | $0.01351 | $40.53000 |
| 5000 | $0.01235 | $61.75000 |
| 10000 | $0.01107 | $110.70000 |
