

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 8.45 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09382
Ext.Price$0.09382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09382 | $0.09382 |
| 10 | $0.04569 | $0.45690 |
| 50 | $0.03003 | $1.50150 |
| 100 | $0.02552 | $2.55200 |
| 500 | $0.01845 | $9.22500 |
| 1000 | $0.01641 | $16.41000 |
| 3000 | $0.01469 | $44.07000 |
| 5000 | $0.01315 | $65.75000 |
