AC1206FR-0793K1L
Mfr.Part #:
AC1206FR-0793K1L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 93.1 kΩ 1 % 250 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance93.1 kΩ
RoHSCompliant
PackagingReel
Number of Terminations2
Power Rating250 mW
Tolerance1 %
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature155 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C