

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 120 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 7447
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03294
Ext.Price$0.03294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03294 | $0.03294 |
| 10 | $0.01647 | $0.16470 |
| 50 | $0.01267 | $0.63350 |
| 100 | $0.01125 | $1.12500 |
| 500 | $0.00999 | $4.99500 |
| 1000 | $0.00910 | $9.10000 |
| 3000 | $0.00829 | $24.87000 |
| 5000 | $0.00755 | $37.75000 |
| 10000 | $0.00712 | $71.20000 |
| 30000 | $0.00672 | $201.60000 |
| 50000 | $0.00634 | $317.00000 |
