

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2039
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02996
Ext.Price$0.02996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02996 | $0.02996 |
| 10 | $0.01498 | $0.14980 |
| 50 | $0.01152 | $0.57600 |
| 100 | $0.01041 | $1.04100 |
| 500 | $0.00941 | $4.70500 |
| 1000 | $0.00874 | $8.74000 |
| 3000 | $0.00812 | $24.36000 |
| 5000 | $0.00755 | $37.75000 |
| 10000 | $0.00723 | $72.30000 |
| 30000 | $0.00692 | $207.60000 |
| 50000 | $0.00663 | $331.50000 |
