

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 16 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01576
Ext.Price$0.01576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01576 | $0.01576 |
| 10 | $0.00788 | $0.07880 |
| 50 | $0.00606 | $0.30300 |
| 100 | $0.00466 | $0.46600 |
| 500 | $0.00415 | $2.07500 |
| 1000 | $0.00369 | $3.69000 |
| 3000 | $0.00345 | $10.35000 |
| 5000 | $0.00323 | $16.15000 |
| 10000 | $0.00294 | $29.40000 |
| 30000 | $0.00280 | $84.00000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
