

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Case/Package | 1206 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Resistance | 1 MΩ |
Stock: 18437
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00940 | $0.09400 |
| 50 | $0.00874 | $0.43700 |
| 100 | $0.00812 | $0.81200 |
| 500 | $0.00781 | $3.90500 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00722 | $21.66000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
| 30000 | $0.00399 | $119.70000 |
| 50000 | $0.00316 | $158.00000 |
