

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 1 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 1112
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02470
Ext.Price$0.02470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02470 | $0.02470 |
| 10 | $0.01235 | $0.12350 |
| 50 | $0.00950 | $0.47500 |
| 100 | $0.00842 | $0.84200 |
| 500 | $0.00747 | $3.73500 |
| 1000 | $0.00678 | $6.78000 |
| 3000 | $0.00616 | $18.48000 |
| 5000 | $0.00559 | $27.95000 |
| 10000 | $0.00526 | $52.60000 |
| 30000 | $0.00495 | $148.50000 |
| 50000 | $0.00465 | $232.50000 |
