

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.2 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01948
Ext.Price$0.01948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01948 | $0.01948 |
| 10 | $0.00974 | $0.09740 |
| 50 | $0.00749 | $0.37450 |
| 100 | $0.00660 | $0.66000 |
| 500 | $0.00582 | $2.91000 |
| 1000 | $0.00527 | $5.27000 |
| 3000 | $0.00477 | $14.31000 |
| 5000 | $0.00431 | $21.55000 |
| 10000 | $0.00404 | $40.40000 |
| 30000 | $0.00379 | $113.70000 |
| 50000 | $0.00356 | $178.00000 |
