

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 6024
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.04565 | $0.45650 |
| 50 | $0.02436 | $1.21800 |
| 100 | $0.02371 | $2.37100 |
| 500 | $0.02308 | $11.54000 |
| 1000 | $0.02247 | $22.47000 |
| 3000 | $0.02187 | $65.61000 |
| 5000 | $0.02129 | $106.45000 |
| 10000 | $0.01881 | $188.10000 |
