

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 120 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2132
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04768
Ext.Price$0.04768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04768 | $0.04768 |
| 10 | $0.02384 | $0.23840 |
| 50 | $0.01834 | $0.91700 |
| 100 | $0.01644 | $1.64400 |
| 500 | $0.01474 | $7.37000 |
| 1000 | $0.01348 | $13.48000 |
| 3000 | $0.01233 | $36.99000 |
| 5000 | $0.01127 | $56.35000 |
| 10000 | $0.01072 | $107.20000 |
| 30000 | $0.01020 | $306.00000 |
| 50000 | $0.00970 | $485.00000 |
