

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 140 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3126
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.05754 | $0.57540 |
| 50 | $0.05446 | $2.72300 |
| 100 | $0.03505 | $3.50500 |
| 500 | $0.03317 | $16.58500 |
| 1000 | $0.03069 | $30.69000 |
| 3000 | $0.02592 | $77.76000 |
| 5000 | $0.02189 | $109.45000 |
| 10000 | $0.01941 | $194.10000 |
