

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 154 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3090
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04818
Ext.Price$0.04818
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04818 | $0.04818 |
| 10 | $0.02409 | $0.24090 |
| 50 | $0.01853 | $0.92650 |
| 100 | $0.01664 | $1.66400 |
| 500 | $0.01494 | $7.47000 |
| 1000 | $0.01376 | $13.76000 |
| 3000 | $0.01267 | $38.01000 |
| 5000 | $0.01166 | $58.30000 |
| 10000 | $0.01108 | $110.80000 |
| 30000 | $0.01053 | $315.90000 |
| 50000 | $0.01000 | $500.00000 |
