

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 178 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04418
Ext.Price$0.04418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04418 | $0.04418 |
| 10 | $0.02209 | $0.22090 |
| 50 | $0.01699 | $0.84950 |
| 100 | $0.01503 | $1.50300 |
| 500 | $0.01329 | $6.64500 |
| 1000 | $0.01197 | $11.97000 |
| 3000 | $0.01078 | $32.34000 |
| 5000 | $0.00970 | $48.50000 |
| 10000 | $0.00910 | $91.00000 |
| 30000 | $0.00854 | $256.20000 |
| 50000 | $0.00802 | $401.00000 |
