

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5716
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05192
Ext.Price$0.05192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05192 | $0.05192 |
| 10 | $0.02596 | $0.25960 |
| 50 | $0.01997 | $0.99850 |
| 100 | $0.01804 | $1.80400 |
| 500 | $0.01630 | $8.15000 |
| 1000 | $0.01517 | $15.17000 |
| 3000 | $0.01411 | $42.33000 |
| 5000 | $0.01313 | $65.65000 |
| 10000 | $0.01256 | $125.60000 |
| 30000 | $0.01201 | $360.30000 |
| 50000 | $0.01148 | $574.00000 |
