

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.62 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2781
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04694
Ext.Price$0.04694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04694 | $0.04694 |
| 10 | $0.02347 | $0.23470 |
| 50 | $0.01805 | $0.90250 |
| 100 | $0.01621 | $1.62100 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01332 | $13.32000 |
| 3000 | $0.01220 | $36.60000 |
| 5000 | $0.01117 | $55.85000 |
| 10000 | $0.01062 | $106.20000 |
| 30000 | $0.01010 | $303.00000 |
| 50000 | $0.00960 | $480.00000 |
