

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.78 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04454
Ext.Price$0.04454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04454 | $0.04454 |
| 10 | $0.02227 | $0.22270 |
| 50 | $0.02042 | $1.02100 |
| 100 | $0.01872 | $1.87200 |
| 500 | $0.01716 | $8.58000 |
| 1000 | $0.01573 | $15.73000 |
| 3000 | $0.01442 | $43.26000 |
| 5000 | $0.01323 | $66.15000 |
| 10000 | $0.01176 | $117.60000 |
