

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.8 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05492
Ext.Price$0.05492
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05492 | $0.05492 |
| 10 | $0.02746 | $0.27460 |
| 50 | $0.02112 | $1.05600 |
| 100 | $0.01926 | $1.92600 |
| 500 | $0.01756 | $8.78000 |
| 1000 | $0.01602 | $16.02000 |
| 3000 | $0.01461 | $43.83000 |
| 5000 | $0.01333 | $66.65000 |
| 10000 | $0.01276 | $127.60000 |
| 30000 | $0.01221 | $366.30000 |
| 50000 | $0.01168 | $584.00000 |
