

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 200 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 577
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05386 | $0.53860 |
| 50 | $0.04189 | $2.09450 |
| 100 | $0.03445 | $3.44500 |
| 500 | $0.03069 | $15.34500 |
| 1000 | $0.02753 | $27.53000 |
| 3000 | $0.02312 | $69.36000 |
| 5000 | $0.01941 | $97.05000 |
