

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 22.1 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4110
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04394
Ext.Price$0.04394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04394 | $0.04394 |
| 10 | $0.02197 | $0.21970 |
| 50 | $0.01690 | $0.84500 |
| 100 | $0.01493 | $1.49300 |
| 500 | $0.01319 | $6.59500 |
| 1000 | $0.01195 | $11.95000 |
| 3000 | $0.01082 | $32.46000 |
| 5000 | $0.00980 | $49.00000 |
| 10000 | $0.00924 | $92.40000 |
| 30000 | $0.00871 | $261.30000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
