

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 26.1 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1693
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03860
Ext.Price$0.03860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03860 | $0.03860 |
| 10 | $0.01930 | $0.19300 |
| 50 | $0.01757 | $0.87850 |
| 100 | $0.01599 | $1.59900 |
| 500 | $0.01456 | $7.28000 |
| 1000 | $0.01325 | $13.25000 |
| 3000 | $0.01206 | $36.18000 |
| 5000 | $0.01098 | $54.90000 |
| 10000 | $0.00960 | $96.00000 |
