

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 26.7 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1570
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03878
Ext.Price$0.03878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03878 | $0.03878 |
| 10 | $0.01939 | $0.19390 |
| 50 | $0.01764 | $0.88200 |
| 100 | $0.01604 | $1.60400 |
| 500 | $0.01459 | $7.29500 |
| 1000 | $0.01327 | $13.27000 |
| 3000 | $0.01207 | $36.21000 |
| 5000 | $0.01098 | $54.90000 |
| 10000 | $0.00970 | $97.00000 |
