

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27.4 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3523
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04942
Ext.Price$0.04942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04942 | $0.04942 |
| 10 | $0.02471 | $0.24710 |
| 50 | $0.01901 | $0.95050 |
| 100 | $0.01718 | $1.71800 |
| 500 | $0.01552 | $7.76000 |
| 1000 | $0.01391 | $13.91000 |
| 3000 | $0.01247 | $37.41000 |
| 5000 | $0.01117 | $55.85000 |
| 10000 | $0.01062 | $106.20000 |
| 30000 | $0.01010 | $303.00000 |
| 50000 | $0.00960 | $480.00000 |
