

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 28 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 921
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12484
Ext.Price$0.12484
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12484 | $0.12484 |
| 10 | $0.06506 | $0.65060 |
| 50 | $0.04954 | $2.47700 |
| 100 | $0.03773 | $3.77300 |
| 500 | $0.03041 | $15.20500 |
| 1000 | $0.02451 | $24.51000 |
| 3000 | $0.02364 | $70.92000 |
| 5000 | $0.02280 | $114.00000 |
