

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 294 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04032
Ext.Price$0.04032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04032 | $0.04032 |
| 10 | $0.02016 | $0.20160 |
| 50 | $0.01835 | $0.91750 |
| 100 | $0.01670 | $1.67000 |
| 500 | $0.01520 | $7.60000 |
| 1000 | $0.01384 | $13.84000 |
| 3000 | $0.01260 | $37.80000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
