

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.05 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2608
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03974
Ext.Price$0.03974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03974 | $0.03974 |
| 10 | $0.01987 | $0.19870 |
| 50 | $0.01813 | $0.90650 |
| 100 | $0.01654 | $1.65400 |
| 500 | $0.01509 | $7.54500 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01257 | $37.71000 |
| 5000 | $0.01147 | $57.35000 |
| 10000 | $0.01019 | $101.90000 |
