

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.1 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03968
Ext.Price$0.03968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03968 | $0.03968 |
| 10 | $0.01984 | $0.19840 |
| 50 | $0.01526 | $0.76300 |
| 100 | $0.01361 | $1.36100 |
| 500 | $0.01213 | $6.06500 |
| 1000 | $0.01082 | $10.82000 |
| 3000 | $0.00966 | $28.98000 |
| 5000 | $0.00862 | $43.10000 |
| 10000 | $0.00813 | $81.30000 |
| 30000 | $0.00767 | $230.10000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
