

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 332 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04340
Ext.Price$0.04340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04340 | $0.04340 |
| 10 | $0.02170 | $0.21700 |
| 50 | $0.01970 | $0.98500 |
| 100 | $0.01788 | $1.78800 |
| 500 | $0.01623 | $8.11500 |
| 1000 | $0.01473 | $14.73000 |
| 3000 | $0.01337 | $40.11000 |
| 5000 | $0.01215 | $60.75000 |
| 10000 | $0.01078 | $107.80000 |
