

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 39 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02881 | $0.28810 |
| 50 | $0.02550 | $1.27500 |
| 100 | $0.02257 | $2.25700 |
| 500 | $0.02192 | $10.96000 |
| 1000 | $0.02129 | $21.29000 |
| 3000 | $0.01591 | $47.73000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.01060 | $106.00000 |
| 30000 | $0.00928 | $278.40000 |
| 50000 | $0.00812 | $406.00000 |
