

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 422 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04894
Ext.Price$0.04894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04894 | $0.04894 |
| 10 | $0.02447 | $0.24470 |
| 50 | $0.01882 | $0.94100 |
| 100 | $0.01693 | $1.69300 |
| 500 | $0.01523 | $7.61500 |
| 1000 | $0.01393 | $13.93000 |
| 3000 | $0.01274 | $38.22000 |
| 5000 | $0.01166 | $58.30000 |
| 10000 | $0.01108 | $110.80000 |
| 30000 | $0.01053 | $315.90000 |
| 50000 | $0.01000 | $500.00000 |
