

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 49.9 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04542
Ext.Price$0.04542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04542 | $0.04542 |
| 10 | $0.02271 | $0.22710 |
| 50 | $0.01747 | $0.87350 |
| 100 | $0.01551 | $1.55100 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01261 | $12.61000 |
| 3000 | $0.01155 | $34.65000 |
| 5000 | $0.01058 | $52.90000 |
| 10000 | $0.00999 | $99.90000 |
| 30000 | $0.00943 | $282.90000 |
| 50000 | $0.00891 | $445.50000 |
