

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.12 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2039
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05090
Ext.Price$0.05090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05090 | $0.05090 |
| 10 | $0.02545 | $0.25450 |
| 50 | $0.01958 | $0.97900 |
| 100 | $0.01754 | $1.75400 |
| 500 | $0.01571 | $7.85500 |
| 1000 | $0.01418 | $14.18000 |
| 3000 | $0.01280 | $38.40000 |
| 5000 | $0.01156 | $57.80000 |
| 10000 | $0.01094 | $109.40000 |
| 30000 | $0.01035 | $310.50000 |
| 50000 | $0.00980 | $490.00000 |
