

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.32 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04618
Ext.Price$0.04618
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04618 | $0.04618 |
| 10 | $0.02309 | $0.23090 |
| 50 | $0.01776 | $0.88800 |
| 100 | $0.01591 | $1.59100 |
| 500 | $0.01426 | $7.13000 |
| 1000 | $0.01311 | $13.11000 |
| 3000 | $0.01205 | $36.15000 |
| 5000 | $0.01107 | $55.35000 |
| 10000 | $0.01052 | $105.20000 |
| 30000 | $0.01000 | $300.00000 |
| 50000 | $0.00950 | $475.00000 |
