

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.3 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04108
Ext.Price$0.04108
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04108 | $0.04108 |
| 10 | $0.02054 | $0.20540 |
| 50 | $0.01866 | $0.93300 |
| 100 | $0.01696 | $1.69600 |
| 500 | $0.01541 | $7.70500 |
| 1000 | $0.01400 | $14.00000 |
| 3000 | $0.01272 | $38.16000 |
| 5000 | $0.01156 | $57.80000 |
| 10000 | $0.01029 | $102.90000 |
