

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.87 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1001
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03994
Ext.Price$0.03994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03994 | $0.03994 |
| 10 | $0.01997 | $0.19970 |
| 50 | $0.01818 | $0.90900 |
| 100 | $0.01655 | $1.65500 |
| 500 | $0.01507 | $7.53500 |
| 1000 | $0.01372 | $13.72000 |
| 3000 | $0.01249 | $37.47000 |
| 5000 | $0.01137 | $56.85000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
