

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 2.5908 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.49 kΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04742
Ext.Price$0.04742
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04742 | $0.04742 |
| 10 | $0.02371 | $0.23710 |
| 50 | $0.01824 | $0.91200 |
| 100 | $0.01629 | $1.62900 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01336 | $13.36000 |
| 3000 | $0.01227 | $36.81000 |
| 5000 | $0.01127 | $56.35000 |
| 10000 | $0.01068 | $106.80000 |
| 30000 | $0.01012 | $303.60000 |
| 50000 | $0.00960 | $480.00000 |
