

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 60.4 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 2194
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05416
Ext.Price$0.05416
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05416 | $0.05416 |
| 10 | $0.02708 | $0.27080 |
| 50 | $0.02083 | $1.04150 |
| 100 | $0.01897 | $1.89700 |
| 500 | $0.01727 | $8.63500 |
| 1000 | $0.01584 | $15.84000 |
| 3000 | $0.01453 | $43.59000 |
| 5000 | $0.01333 | $66.65000 |
| 10000 | $0.01276 | $127.60000 |
| 30000 | $0.01221 | $366.30000 |
| 50000 | $0.01168 | $584.00000 |
