

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 66.5 Ω |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2565
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04592
Ext.Price$0.04592
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04592 | $0.04592 |
| 10 | $0.02296 | $0.22960 |
| 50 | $0.01766 | $0.88300 |
| 100 | $0.01581 | $1.58100 |
| 500 | $0.01416 | $7.08000 |
| 1000 | $0.01301 | $13.01000 |
| 3000 | $0.01195 | $35.85000 |
| 5000 | $0.01098 | $54.90000 |
| 10000 | $0.01043 | $104.30000 |
| 30000 | $0.00991 | $297.30000 |
| 50000 | $0.00941 | $470.50000 |
